AVM’lerin Olmazsa Olmaz’ları Arasına Giren Tezgahlardaki O Ürünleri Bu Haberi Okuduktan Sonra Da Yiyebilecek Misiniz?

Alışveriş merkezlerindeki yöresel ürün satış noktalarında gerçekleştirilen denetimler kapsamında Ankara’da ciddi miktarlarda etiketsiz ürünlere el konuldu. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın açıklamasına göre, Ramazan ayına özel olarak ülke genelinde yapılan denetimlerde 7 bin 500 gıda kontrolü gerçekleştirildi ve uygunsuz ürün satışı tespit edilen işletmelere gerekli işlemler yapıldı.

Ankara’da bulunan Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, alışveriş merkezlerindeki yöresel ürün satış yerlerinde denetimlere başladı. Bu denetimler sonucunda etiketsiz olarak satılan 717 kilogram sucuk, 332 kilogram peynir ve 308 kilogram tereyağına el konuldu. Ayrıca, etiketli satılan zeytinyağı ve tereyağlarından numuneler alındı. Denetimlerin ardından ilgili işletmelere idari para cezaları uygulandı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ramazan öncesi yaptığı açıklamada denetimlerin sıklaştırılacağını ve halkın sağlığını riske atanlarla ilgili gerekli önlemlerin alınacağını belirtmişti. Vatandaşlara da uygunsuz gördükleri ürünleri “ALO 174 Gıda Hattı”na bildirmeleri çağrısında bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x