Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir: Zafer Kalaycı’nın Yardımına Koştu Zafer Kalaycı Protez Bacağına Kavuşuyor

Torbalı Mahallesi’nde yaşayan 36 yaşındaki Zafer Kalaycı’nın hayatı 2021 yılında yaşadığı bir olay sonrası adeta karardı. Balıkesir Edremit’te ikamet ederken, uyuşturucu satıcısını polise ihbar eden Kalaycı, aynı kişi tarafından bacağından vuruldu. Olay sonrası hastaneye kaldırılan genç adamın bacağına platin takıldı. 2022 yılında bacağı 2 defa enfeksiyon kapan Kalaycı’nın bacağı kesilmek zorunda kaldı. Yaklaşık 2 yıldır tek bacakla hayatına devam eden Kalaycı’nın ailesi protez bacak için başvuru yaptı. Yaklaşık 1 yıldır devam eden valilik onaylı kampanya dün sona ererken, Zafer Kalaycı için Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir de seferber oldu. 350 bin liralık kampanyanın bitmesine kısa bir süre kala Başkan Demir, açığın kapatılması için talimat verdi. Başkan Demir’in talimatı ile aile ile irtibata geçen Torbalı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, kampanya için kalan tutarının belediye tarafından kapatılacağını söyleyerek müjdeyi verdi.

KALAYCI: “BAŞTA BAŞKANIMIZ OLMAK ÜZERE HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Yaklaşık 2 yıldır koltuk değnekleri ile hayatına devam etmek zorunda kalan Zafer Kalaycı, Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir başta olmak üzere kampanya sürecinde kendisine destek olan herkese teşekkür etti. Kalaycı, yaptığı açıklamada “Çok mutluyum. 1 yıldır kampanyamız için başta ailem olmak üzere çok sayıda kişi seferber oldu. Kampanyamızın son gününde Belediye Başkanımız Övünç Demir, kampanyamızın kalan tutarının kapatılması için bizimle irtibata geçti. Son anda gelen çok güzel bir mutluluk yaşattı bize. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca kampanya sürecinde yardımlarını bizden esirgemeyen herkesten Allah razı olsun. Onlar sayesinde artık daha rahat bir şekilde hayatıma devam edeceğim” ifadelerini kullandı. Anne Birgül Kalaycı ise 3 yıldır çok zor günler geçirdiklerini belirterek, kampanya sürecinde kendilerine destek olan başta Belediye Başkanı Övünç Demir olmak üzere herkese teşekkür etti.

DEMİR: “KAMPANYANIN TAMAMLANMASI BİZLERİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Zafer Kalaycı’nın hayatına daha rahat bir şekilde devam edeceğinin kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Zafer kardeşimiz de yaşadığı kötü olay sonrası zor bir süreç geçirdi. Kendisine geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Protez bacak için bir kampanyası vardı. Biz de elimizden geldiğince destek olduk ve kampanyanın tamamlanmasını sağladık. Engelliler Haftası’nda böyle güzel bir olaya vesile olmak bizleri çok mutlu etti. 1 yıldır devam eden kampanya sürecinde Zafer kardeşimize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte zorlu bir fizik tedavi süreci geçirecek Zafer. Kendisi çok güçlü bir insan. Her zorluğun üstesinden geldiği gibi bu zorluğun da üstesinden gelecektir. Tekrardan Zafer kardeşimize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x